top of page

    Боровіков Олександр Якович (*1931) - український художник, доцент кафедри рисунку і живопису в Київському національному університеті будівництва і архітектури. 

      Народився 25 липня 1931 р. в Алтайському краї (Росія), де закінчив середню школу. У 1951 р. закінчив Ленінградське художньо-педагогічне училище, в 1964 р. - Київський державний художній інститут за спеціальністю "Образотворче мистецтво". Викладав рисунок у Київському педагогічному   інституті    ім. М. Горького   (нині    -   Національний      педагогічний    університет

ім. М. П. Драгоманова). З 1968 р. і дотепер працює на кафедрі рисунку та живопису в Київському національному університеті будівництва і архітектури.

       Особливе місце в творчості художника займають жанри натюрморту і пейзажу, багато картин присвячено зображенню пам'яток архітектури. Автор застосовує різноманітні техніки та майстерно їх поєднує. Персональні виставки художника проходять в Україні та за її межами.

     Творчу роботу митець успішно поєднує з викладанням. О. Я. Боровіков є автором низки методичних посібників для вищої та середньої школи в галузі образотворчого мистецтва.

 

bottom of page